Zabiegi na okolicę oczu

LIFTING RZĘS ELLEBANA (NOWOŚĆ)

Lifting rzęs jest to semipermamentny zabieg, który sam w sobie trwa około 1 godziny . Im delikatniejszego efektu oczekujemy, lub im nasze rzęsy są słabsze/jaśniejsze tym krócej trwa zabieg. Dodatkowo można również hennę rzęs, a więc możemy przyjąć, że całość zamyka się w 60 minutach. Zabieg jest semipermamentny ponieważ działa na rzęsy, które aktualnie mamy na oczach, a to oznacza, że wraz z wzrostem i wypadaniem kolejnych rzęs nasze podkręcone rzęsy będą się wymieniać na proste.

A więc po kolei…

 1. Zabieg polega na dopasowaniu i przyklejeniu do powieki formy, która stworzy nowy kształt włosa.
 2. Nałożeniu preparatu który przerywa wiązania dwusiarczkowe łączące wiązki protein włosa w jego trzonie. Włos staje się elastyczny i można ułożyć jego kształt na nowo.
 3. Przy pomocy kolejnego preparatu utrwalamy efekt i ponownie łączymy wiązania, zamykając włos w nowym kształcie.

Wygląda to tak:

Co dalej?

Po wykonaniu zabiegu rzęsy mogą wyglądać na delikatnie zlepione. Przez pierwsze 24h nie należy przesadnie moczyć, tuszować, ani tłuścić rzęs, najlepiej nie robić tego wcale. Po upłynięciu tego czasu należy dokładnie umyć rzęsy co sprawi, że z powrotem wrócą do formy i będą puszyste i rozczesane. Na drugim dzień możemy już traktować rzęsy jak zwykle, a zatem tuszować, tłuścić (odżywki, kremy) i moczyć bez ograniczeń co jest chyba największa zaletą tego zabiegu. Podkręcone rzęsy trzymać będą się tak długo, aż nie wyrosną nowe, a zatem zakres to od 3 do 8 tygodni – jednak większość klientek określa trwałość na od półtora do dwóch miesięcy. A zatem wystarczy 6 wizyt w trakcie roku by mieć non stop piękne, podkręcone rzęsy!

Przeciwwskazania?

Ze względu na możliwość zniszczenia struktury włosa lub zwyczajny brak powodzenia, zabiegu nie należy wykonywać u:

 • kobiet w ciąży (wyjątkiem jest okres laktacji podczas którego nie odnotowano negatywnych zmian),
 • osób przyjmujących silne leki hormonalne (mające zauważalny wpływ na włosy na ciele),
 • osób które w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy odbyły chemioterapię,
 • osób z bardzo słabymi i suchymi rzęsami.

Dla kogo?

Dla osób których rzęsy są proste, rosną w dół, osób z opadającą powieką, „smutnym” okiem, ale również dla osób których rzęsom nic nie brakuje lub na przykład chcą zaoszczędzić chwilę rano na tuszowaniu ich. Jak widzicie na załączonych przykładach nierzadko efekt jest już tak widoczny, że rzęs wcale nie trzeba dodatkowo malować. A więc plus kwadrans do porannego wstawania 🙂 To czy Wasze rzęsy są bardzo krótkie/długie, jasne/ciemne nie ma znaczenia.

Lifting rzęs czy przedłużanie?

Jeśli nie jesteś przekonana do jednego lub drugiego zawsze możesz zrobić lifting, a jeśli efekt będzie za słaby na to możesz dokleić sztuczne rzęsy, jednak musisz zdawać sobie sprawę z głównych różnic:

 1. Lifting rzęs bazuje tylko na Twoich własnych rzęsach – po liftingu nie będzie ich więcej, a jedynie będę lepiej widoczne,
 2. Rzęsy po liftingu można tuszować, moczyć i tłuścić – w przeciwieństwie do rzęs przedłużanych,
 3. Rzęsy po liftingu wymieniają się na rzęsy proste niemal niezauważalnie, w przeciwieństwie do zjawiska wypadania rzęs doklejonych,
 4. Przy pomocy liftingu nie wymodelujesz oka wedle swojego pomysłu, a jedynie je otworzysz,
 5. Przy przedłużonych rzęsach nie musisz malować się wcale,
 6. Lifting w przeciwieństwie do przedłużanych rzęs nie zagęści ich ani nie wydłuży,
 7. Podkręcenie rzęs zauważalne jest z bliska, podczas gdy oko wymodelowane przedłużanymi rzęsami jest widoczne z daleka (jest to istotne zwłaszcza gdy zależy Ci na efekcie widocznym na zdjęciach),
 8. Podczas liftingu nie dostarczamy do organizmu alergenów, więc jest znikoma szansa, że wyskoczy uczulenie,
 9. Czas liftingu to maksymalnie 60 minut, podczas gdy zabiegu przedłużania minimum półtorej godziny.
 10. Lifting powtarzamy co 5 do 8 tygodni, przedłużane rzęsy uzupełniamy co 3/4 tygodnie,
 11. Jeden i drugi zabieg wykonany niepoprawnie zniszczy rzęsę naturalną.

Jak widzicie oba zabiegi mają swoje plusy i minusy i jestem pewna, że każda z Was wybierze ten, który będzie lepiej pasował do Waszych oczu i codziennych potrzeb. Napiszcie w komentarzach skąd dowiedziałyście się o liftingu, czy macie go już za sobą i jeśli tak to jakie są Wasze odczucia.

Ja osobiście widzę bardzo dużo plusów liftingu i z tego co widzę decydują się na niego przede wszystkim klientki, które nie mogą przekonać się do przyklejania sobie kawałku syntetyku do oka lub ich rzęsy są naturalnie bardzo gęste i długie, tylko zwyczajnie proste. Córki zapisują również swoje mamy i babcie, którym na co dzień nie chce się malować, a jednocześnie nie mają w sobie tyle samozaparcia by przychodzić regularnie na uzupełnienia.

Cena : 150 zł


Zabieg odmładzający BOTOLIFT – efekt Botoxu do skóry wokół oczu

Wskazania:

 • biologiczne starzenie i fotostarzenie skóry wokół oczu
 • zmarszczki i bruzdy mimiczne
 • worki pod oczami
 • cienie pod oczami
 • wiotkość, zanik elastyczności

Zalety zabiegu:

 • zmniejsza częstotliwość skurczów mięśni – efekt Botoxu
 • redukuje istniejące zmarszczki
 • zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek
 • redukuje opuchnięcia i cienie pod oczami
 • wygładza, napina i nawilża skórę

Częstotliwość zabiegów: jako kuracja 8-10 zabiegów, pierwsze 4 zabiegi co 7 dni, następne 2 zabiegi co 15 dni, ostatnie 2-4 zabiegi 1 raz w miesiącu

Cena: 99 zł


Fale radiowe

Bezinwazyjny lifting okolicy oczu. Największą jego zaletą jest natychmiastowy efekt ujędrnienia, poprawy, jakości skóry, wygładzenia zmarszczek i redukcji woreczków tłuszczowych oraz cieni pod oczami. Zabieg wykorzystuje dobroczynne działanie fal radiowych, które mają bezpośredni wpływ na włókna kolagenowe odpowiadające za jędrność skóry. Jest świetną alternatywą dla inwazyjnych terapii odmładzających.

Cena: 99 zł


Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna i nowoczesna alternatywa dla zastrzyków stosowanych w tradycyjnej mezoterapii (z użyciem igły). Zabieg umożliwia skuteczne dostarczanie składników  zawartych w ampułkach w głąb skóry za pomocą fali radiowej, dzięki której możliwe jest  pokonanie bariery naskórka. Pierwszy efekty można zauważyć po jednym zabiegu, ale właściwe rezultaty osiągniemy po kilku zabiegach. Zmarszczki będą wyraźnie zredukowane, skóra wokół oczu będzie nawilżona, odświeżona i wypoczęta, znikną obrzęki i sińce.

Cena : 89 zł


Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa pod oczy, to krótki i niemal bezbolesny zabieg, w krótkim czasie poprawiający kondycję skóry skóry wokół oczu . Zabieg polega na płytkim ostrzykiwaniu, skóry odpowiednio dobranym preparatem.  Kwas hialuronowy – poprawia nawilżenie Witaminy i aminokwasy – rewitalizują i odżywiają  Mieszanka kwasu hialuronowego, ruszczyku, jagody, rozmarynu, witaminy C i heksapeptydów w preparacie Light Eyes, doskonale sprawdza się w przypadku cieni, obrzęków i zmarszczek wokół oczu

Wskazania:

 • cienie
 • obrzęki
 • zmarszczki
 • sucha skóra
 • skóra wymagająca rewitalizacji

Cena :  350 zł


CytoCare

CytoCare to wieloskładnikowy koktajl do mezoterapii igłowej, zawierający w swoim  składzie witaminy, nieorganiczne sole, aminokwasy oraz kwas hialuronowy. Efekty mezoterapii z użyciem CytoCare:

 • zapobiega pojawianiu się zmarszczek, głębsze
 • zmarszczki ulegają spłyceniu
 • wspomaga regenerację skóry
 • poprawia i utrzymuje jej równowagę biologiczną
 • odpowiednio odżywia komórki skóry nawadnia nawet głębokie warstwy skóry.

Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyśpiesza regenerację komórkową. Dzięki unikatowej kompozycji określonych witamin, CytoCare nadaje
skórze spektakularnego blasku i promienistości, a także stymuluje fibroblasy do produkcji kolagenu.

Cena :  250 zł


Henna rzęs i brwi.

Zabiegiem znanym od wielu lat jest farbowanie rzęs i brwi henną. Sprawia, że oczy stają się wyraźniejsze, ładnie podkreślone. Henna na rzęsach może być powtarzana raz na 3 – 4 tygodnie, na brwiach można wykonywać ja częściej (brwi częściej wymagają poprawy koloru). Farba do brwi i rzęs nie niszczy ani nie rozjaśnia włosów.