KARBOKSYTERAPIA

KARBOKSYTERAPIA – BĄBELKOWY HIT Kosmetologii Medycznej

– Odmładza – Wyszczupla – Redukuje Cellulit –

Karboksyterapia, to nowatorski zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Ważną informacją jest, iż podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

WSKAZANIA DO KARBOKSYTERAPII:

 • cellulit,
 • rozstępy,
 • brzuch, pośladki, uda, kolana, ramiona – redukcja tkanki tłuszczowej,
 • zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
 • wiotkość skóry na ramionach,
 • brak elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu,
 • opadające powieki,
 • cienie i worki pod oczami,
 • wzmocnienie cebulek włosów – ograniczenie wypadania włosów,
 • zaburzenia krążenia – zimne dłonie i/lub stopy,
 • blizny,
 • idealny zabieg po liposukcji

W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne a dzięki temu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Podawany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, więc skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza.
Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej. Wywołuje ona lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Zabieg aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF. Wynikiem jego działania jest przyrost nowych naczyń włosowatych. Poprawa krążenia dzięki nowym naczyniom pozwala niwelować cienie pod oczami. Jest to najlepsza metoda do walki z cieniami pod oczami. Karboksyterapia, to metoda o wielokierunkowym działaniu – zarówno na twarz i ciało – jednocześnie odchudza i ujędrnia.
Ogromną zaletą zabiegu jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych .Ponadto jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, bowiem po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych obowiązków.

MECHANIZMY DZIAŁANIA KARBOKSYTERAPII
– Metoda nr 1 w walce z cieniami pod oczami –
Cienie i worki pod oczami, to istotny problem dla wielu osób.
Zabieg karboksyterapii aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF. Wynikiem jego działania jest przyrost nowych naczyń włosowatych. Karboksyterapia w cudowny sposób regeneruje skórę powiek, dzięki czemu następuje redukcja cieni pod oczami, spłycenie zmarszczek oraz delikatne uniesienie górnej powieki.
Po wykonaniu serii zabiegów worki pod oczami przestaną się pojawiać, dzięki poprawie mikrokrążenia oraz zagęszczeniu skóry.
Tym samym karboksyterapia przywraca młode i świeże spojrzenie.

Działa ODMŁADZAJĄCO na skórę
Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. CO2 zaaplikowany podskórnie przyspiesza przepływ krwi i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu działa odmładzająco na skórę twarzy lub ciała. Już po 1-szym zabiegu na twarz zaobserwujesz rozświetlenie skóry, wzrost jej natlenienia a także większą sprężystość, bowiem w wyniku działania karboskyterapii natychmiast pojawiają się substancje odżywcze i tlen a dodatkowo czynniki wzrostu, które migrują z głębokich warstw skóry. Odpowiedzią skóry na podanie dwutlenku węgla jest reakcja zapalna, co prowadzi do produkcji kolagenu.
Do 3 miesięcy po serii zabiegowej, trwa pełna przebudowa skóry. Obkurczaniu ulegają istniejące włókna kolagenowe. Poza tym fibroblasty produkują nowe włókna kolagenowe i elastyczne, co w efekcie trwale odmładza, dzięki zagęszczeniu skóry.
Wskazaniem do zabiegu jest każdy obszar skóry (twarz i ciało), który wymaga ujędrnienia.
W przypadku cer dojrzałych wskazane jest wykonywanie zabiegów przypominających celem utrzymanie efektów odmładzania – 1 raz na 3 miesiące.

Działanie na tkankę TŁUSZCZOWĄ i CELLULIT
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu). Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu.
Karboksyterapia prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki.
Dodatkowo obserwujemy pełną rewitalizacje i odmłodzenie skóry, która staję się bardziej napięta i wygładzona. Stąd też Karboksyterapia jest idealną metodą walki z cellulitem, który jest pewnego rodzaju zespołem objawów, bowiem dotyczy nie tylko nierówności tkanki tłuszczowej ale również zatrzymaniem wody i obrzękiem, często także brakiem jędrności skóry i jej niezdrowym kolorytem. W wyniku iniekcji CO2 rozluźniają się struktury cellulitowe, pod wpływem ciśnienia gazu wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe, zwiększa się przepływ krwi a tym samym tkanka uprzednio objęta cellulitem, zyskuje nowe życie i wygląd.
Seria zabiegów karboksyterapii, szczególnie w połączeniu z Liposuksją ultradźwiękową lub Body Shaper 4 w 1 pozwoli na szybką redukcję cellulitu i wyszczuplenie sylwetki.

Jak działa na ROZSTĘPY i BLIZNY
Rozstępy i blizny, to poważny problem estetyczny.
Dotychczas funkcjonowało bardzo mało metod nieinwazyjnych, które przynosiły zadowalające efekty w redukcji rozstępów. Powstają one zazwyczaj w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania ciągłości włókien kolagenowych.
Podczas zabiegu podajemy dwutlenek węgla bezpośrednio w rozstępy, pobudzając do pracy ten obszar, który zawiera w sobie żywe komórki, zdolne do regeneracji. Skuteczność karboksyterapii jest niezwykła właśnie dlatego, że działa głęboko pod powierzchnią skóry, stymulując tkankę do produkcji nowych włókiem kolagenowych i elastycznych, a tym samym do zaniku rozstępów, niejako od środka.
Już po 1 zabiegu obserwujemy znaczne spłycenie rozstępów. Świeżo nabyte rozstępy bledną i stają się mniej widoczne. Karboksyterapia działa także na rozstępy utrwalone, nawet kilkudziesięcioletnie.
Wymagana ilość zabiegów jest indywidualna i zależy od zdolności do regeneracji danej tkanki.

Jak przebiega zabieg KARBOKSYTERAPII
Dwutlenek węgla podawany jest za pośrednictwem specjalistycznego aparatu, który reguluje parametry jego przepływu oraz temperaturę. Przy pomocy cienkiej i krótkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę lub głębiej do tkanki tłuszczowej.
Podczas podawanie gazu można odczuwać niewielki dyskomfort ze względu na ukłucie i uczucie rozpychania, związane z rozchodzeniem się gazu pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie, które są widoczne przez kilka minut po podaniu gazu.

Czas trwania zabieg zależny jest obszaru, na którym pracujemy oraz od ilość podawanego dwutlenku węgla. Zabieg na okolicę oka trwa zaledwie 2- 3 minuty a np.: na obszar brzucha 10-30 minut.

Aby terapia zaowocowała najlepszymi efektami, należy wykonać zabiegi w seriach. Zabieg co 1- 2 tygodnie.
W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na ostateczne efekty należy poczekać od 4 do 12 tygodni.

Dla przyspieszenia działania karboksyterapii zalecamy łączenie jej z innymi naszymi technologiami zabiegowymi:

 • redukcja tkanki tłuszczowej – polecamy liposukcję ultradźwiękową
 • redukcja cellulitu – polecamy Intensywny Masaż Body Shaper 4 w 1
 • odmłodzenie skóry – polecamy radiofrekwencję

Wygląd skóry tuż po zabiegu karboksyterapii i dodatkowe zalecenia
W miejscu iniekcji widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach. Podobnie jak zaczerwienienie w miejscu działania dwutlenku węgla. Istnieje niewielkie ryzyko powstania siniaków czy wybroczyn w miejscu wkłucia. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie obrzęku i rozpierania – zanika ono po kilku minutach.
Skóra i tkanka podskórna ulegają rozwarstwieniu pod wpływem rozprzestrzeniania się gazu, więc można to odczuwać jako pieczenie lub niewielki ból, który mija natychmiast po zakończeniu iniekcji.
Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Dodatkowe zalecenia po zabiegu:

 • po zabiegu, w miejsce leczone nie należy aplikować żadnych kremów, za wyjątkiem poleconych przez osobę wykonującą zabieg
 • w dniu zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną
 • do 2 dni po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny
 • jeśli po zabiegu pojawi się siniak czy wybroczyna można stosować miejscowo preparaty farmaceutyczne (z arniką, wit. C itp.) przyspieszające jego wchłanianie lub poczekać do naturalnego wygojenia
 • jeśli przy korzystaniu z karboksyterapii pragniesz zmniejszyć obwody ciała, pamiętaj aby bezwzględnie stosować zalecenia żywieniowe, ze względu na fakt, iż karboksyterapia jest w stanie niszczyć komórki tłuszczowe ale to twój organizm musi ten tłuszcz zmetabolizować.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i okres laktacji,
 • ciężkie choroby serca i płuc,
 • niewydolność narządowa,
 • choroba nowotworowa,
 • hemofilia,
 • stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej,
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (także przeziębienie)
 • zakażenia grzybicze,
 • okres antybiotykoterapii,
 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej,
 • epilepsja,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • przebyty niedawno zawał, dusznica,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew w dużych dawkach

CENNIK


Twarz  199zł
Karnet 5 zabiegów (159 zł zabieg)  796zł
Karnet 8 zabiegów (149 zł zabieg)  1194zł
Szyja  119zł
Karnet 5 zabiegów (95 zł zabieg)  475zł
Karnet 8 zabiegów (89 zł zabieg)  714zł
Dekolt  149zł
Karnet 5 zabiegów (119 zł zabieg)  596zł
Karnet 8 zabiegów (111 zł zabieg)  894zł
Twarz + szyja  249zł
Karnet 5 zabiegów (199 zł zabieg)  996zł
Karnet 8 zabiegów (186 zł zabieg)  1494zł
Twarz + szyja + dekolt  299zł
Karnet 5 zabiegów (239 zł zabieg)  1196zł
Karnet 8 zabiegów (224 zł zabieg)  1794zł
Podwójny podbródek  119zł
Karnet 5 zabiegów (95 zł zabieg)  475zł
Karnet 8 zabiegów (89 zł zabieg)  714zł
Dłonie  149zł
Karnet 5 zabiegów (89 zł zabieg)  596zł
Karnet 8 zabiegów (111 zł zabieg)  894zł
Oczy – górna i dolna powieka  149zł
Karnet 5 zabiegów (119 zł zabieg)  596zł
Karnet 8 zabiegów (111 zł zabieg)  894zł
Oczy – dolna powieka  119zł
Karnet 5 zabiegów (95 zł zabieg)  475zł
Karnet 8 zabiegów (89 zł zabieg)  714zł
Zmarszczki czoła lub bruzdy nosowo-wargowe  119zł
Karnet 5 zabiegów (95 zł zabieg)  475zł
Karnet 8 zabiegów (89 zł zabieg)  714zł
Skóra głowy  149zł
Karnet 5 zabiegów (119 zł zabieg)  596zł
Karnet 8 zabiegów (111 zł zabieg)  894zł
Redukcja cellulitu, lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej i rozstępów:
Brzuch  199zł
Karnet 5 zabiegów (159 zł zabieg)  796zł
Karnet 8 zabiegów (149 zł zabieg)  1194zł
Boczki  199zł
Karnet 5 zabiegów (159 zł zabieg)  796zł
Karnet 8 zabiegów (149 zł zabieg)  1194zł
Brzuch + boczki  349zł
Karnet 5 zabiegów (279 zł zabieg)  1396zł
Karnet 8 zabiegów (261 zł zabieg)  2094zł
Uda  249zł
Karnet 5 zabiegów (199 zł zabieg)  996zł
Karnet 8 zabiegów (186 zł zabieg)  1494zł
Pośladki  199zł
Karnet 5 zabiegów (159 zł zabieg)  796zł
Karnet 8 zabiegów (149 zł zabieg)  1194zł
Uda + pośladki  399zł
Karnet 5 zabiegów (319 zł zabieg)  1596zł
Karnet 8 zabiegów (299 zł zabieg)  2394zł
Brzuch + boczki + uda + pośladki  649zł
Karnet 5 zabiegów (519 zł zabieg)  2596zł
Karnet 8 zabiegów (486 zł zabieg)  3894zł
Kolana  149zł
Karnet 5 zabiegów (119 zł zabieg)  596zł
Karnet 8 zabiegów (111 zł zabieg)  894zł
Łydki  199zł
Karnet 5 zabiegów (159 zł zabieg)  796zł
Karnet 8 zabiegów (149 zł zabieg)  1194zł
Całe nogi  299zł
Karnet 5 zabiegów (239 zł zabieg)  1196zł
Karnet 8 zabiegów (224 zł zabieg)  1794zł
Ramiona  249zł
Karnet 5 zabiegów (199 zł zabieg)  996zł
Karnet 8 zabiegów (186 zł zabieg)  1494zł
Rozstępy/blizny (w zależności od wielkości obszaru zabiegowego)
 99 – 199zł