Depilacja laserowa IPL+RF

[text tag=”p” css=”margin-left:100px;margin-top:30px;” typography=”Text {color: #fa8b23;}”]
Depilacja Laserowa IPL+RF

Trwale usuwa zbędne owłosienie
W tej chwili najbardziej skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia za pomocą impulsu pulsacyjnego światła i prądów o częstotliwości radiowej. Metoda ta jest praktycznie bezbolesna, krótkotrwała oraz nie powoduje skutków ubocznych. Epilacja IPL-RF polega na usunięciu włosa na zawsze. Aby taka depilacja była efektywna, włos poddawany działaniu energii świetlnej musi znajdować się w pierwszej fazie wzrostu. Urządzenie IPL emituje światło o znacznej energii, które jest absorbowane przez melaninę – substancję nadającą barwę włosom i skórze.

Pochłanianie światła IPL przez melanocyty (komórki zawierające melaninę) wiąże się z przekazaniem im dużej ilości energii, która niszczy cały włos razem z mieszkiem. Dla faktycznej efektywności konieczne jest wykonanie serii co najmniej 6-8 zabiegów. Laser IPL-RF umożliwia oddziaływanie na włosy w dowolnym kolorze. Systematyka oraz seria zabiegów gwarantuje długotrwały efekt oraz usunięcie nawet 90% owłosienia z okolicy poddanej zabiegowi.Podczas jednego spotkania usuwa się około 15-30% owłosienia, po serii zabiegów – około 80-90%. Pozostałe to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.


Utrzymuje się on z reguły do kilku lat. Nawet jeśli jednak po pewnym czasie włosy odrastają to są one znacznie rzadsze, cieńsze i jaśniejsze, a proces ich wzrostu ulega wyraźnemu spowolnieniu.


Czas trwania zabiegu jest uzależniony od powierzchni jaka poddawana jest zabiegowi. Zabiegi na twarzy, brodzie czy uszach trwają zaledwie kilka minut, większe partie ciała jak nogi, tors czy plecy wymagają zabiegu około dwudziesto- trzydziestominutowego.


UWAGA! Depilacja IPL jest zabiegiem bezinwazyjnym – przy prawidłowym wykonaniu nie stwierdzono jak dotąd żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje jednak na przeprowadzany zabieg. Naturalnym objawem pojawiającym się po jego wykonaniu może być niewielki obrzęk i/lub zaczerwienienie, które utrzymuje się do kilku godzin, maksymalnie do 2-3 dni. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą pojawiać się i utrzymywać do kilku tygodni niewielkie strupki i przebarwienia.


PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Aby zabieg był bezpieczny i spełnił swe zadanie należy się do niego odpowiednio przygotować, w tym przede wszystkim:nie opalać skóry na minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem (skóra opalona zawiera większą ilość melaniny i przez to absorbuje dużą ilość energii światła, przez co może dojść do jej poparzenia)
nie depilować skóry woskiem, pęsetą ani depilatorem przez miesiąc przed zabiegiem (laser IPL nie uszkodzi włosa, który został wyrwany)
na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania kremów do depilacji, a także różnego rodzaju środków złuszczających (peeling)

DZIEN LUB DWA DNI przed planowanym zabiegiem należy skórę ogolić (nie ma przy tym potrzeby stosowania 2 – 3mm odrostu, gdyż obszar skóry poddawanej zabiegowi jest w całości i dokładnie naświetlany)

bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być umyta, dokładnie osuszona i niczym nie smarowana


WSZYSTKIE KONSULTACJE PRZED ZABIEGAMI EPILACJI LASEROWEJ SĄ WLICZONE W CENE ZABIEGU
CO ROBIĆ  PO ZABIEGU
po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się
dodatkowo należy stosować kremy filtrem SPF 25-30 przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu nie wolno stosować środków zwiększających reakcję na światło
kosmetyki i leki o działaniu złuszczającym można zastosować najwcześniej po upływie 2 tygodni od zabiegu
bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować mydeł, spirytusu, dezodorantów, toników alkoholowych,jeżeli epilacji została poddana okolica pach, antyperspirant zaleca się zastąpić talkiem


PRZECIWWSKAZANIA
ciąża i karmienie piersią
ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym
trądzik różowaty, bielactwo w rejonie skóry, który ma być poddawany zabiegowi
tatuaż w miejscu wykonywania zabieguzaburzenia hormonalne,  epilepsja
przebyte i czynne nowotwory skóry ,radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcyaktywne implanty, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa[/text]